Субота, 10 Грудня, 2022
ВійнаНа росіїРуzкій мір

Інститут вивчення війни: мобілізація у росії не принесла поставлених цілей, може бути друга хвиля

російська опозиція і медіа повідомляють про те, що кремль і російський бізнес готуються до другої хвилі мобілізації через модернізацію військових комісій і створення мобілізаційних списків, повідомляє Польське радіо.

Оголошена в росії «часткова мобілізація» не принесла поставлених цілей, а російська опозиція і медіа повідомляють про те, що готується друга хвиля призову, — пише у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

Президент росії владімір путін найімовірніше готує умови для того, аби продовжувати таємну мобілізацію, — підкреслюють аналітики. Це свідчить про те, що за попередній призов не вдалося набрати відповідні сили для досягнення максимальних цілей кремля в Україні, — оцінює Інститут вивчення війни у новому звіті.

Аналітики зазначають, що заяви путіна на тему успішної і завершеної мобілізації протирічать підписаному ним закону, що дозволяє мобілізовувати ув’язнених за важкі злочини. Дозвіл на мобілізацію в’язнів може свідчити про те, що путін намагається запобігти суспільній напрузі.

російська опозиція і медіа повідомляють про те, що кремль і російський бізнес готуються до другої хвилі мобілізації через модернізацію військових комісій і створення мобілізаційних списків.

Експерти нагадують, що голови ростовської, курської та воронезької областей вже раніше згадували про другу хвилю мобілізації. Також надходить інформація про чоловіків, які отримали повістки на 2023 рік.

Невідомо, чи кремль захоче провести таємну мобілізацію, чи розпочне чергову її хвилю, але, серед іншого, підписаний путіним закон про призов ув’язнених злочинців говорить про те, що росія під час військової кампанії постійно має проблеми із формуванням військової сили, — пишуть аналітики.

Інститут вивчення війни також пише, що російська армія намагається використати мобілізованих до відновлення контрнаступу на Донбасі, але вона радше не досягне великих оперативних успіхів.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.