Середа, 6 Вересня, 2023
ПолітикаСвітСкандалЦікаве

Корупційний скандал у Європарламенті: планується проект реформ і зняття недоторканності

Проект реформи Європарламенту у відповідь на корупційний скандал буде оголошено найближчим часом, повідомила президентка Роберта Мецола. Також очікується швидке рішення про зняття недоторканності з двох євродепутатів. Йдеться про скандал кінця минулого року – скупку Катаром впливу, роздачу великих сум грошей і дорогих подарунків, передає “Польське радіо”.

Проект реформи Європарламенту у відповідь на корупційний скандал буде оголошено найближчим часом, повідомила президентка Роберта Мецола. Також очікується швидке рішення про зняття недоторканності з двох євродепутатів. Йдеться про скандал кінця минулого року – скупку Катаром впливу, роздачу великих сум грошей і дорогих подарунків. Серед заарештованих – гречанка Єва Кайлі, усунена з посади віце-президентки Європарламенту. 

Президентка Європарламенту Роберта Мецола неодноразово запевняла: «Безкарності та підмітання під килим не буде, так само як повернення до ситуації, ніби нічого не сталося». Пізніше цього місяця вона має представити проект реформ, включаючи заборону на діяльність неформальних груп дружби та співпраці з країнами за межами Союзу та нові правила щодо контактів із громадянами цих країн, суворіші правила подання декларацій про майно, обов’язковий реєстр прозорості з урахуванням джерел фінансування груп інтересів та зобов’язання євродепутатів і їхніх помічників інформувати про всі зустрічі.

З середини грудня, коли розкрився скандал, бельгійські ЗМІ наводять приклади корупційної діяльності. Найновіші — про отримання високих винагород за захист Катару від критики в Європарламенті та маніпулювання ходом дебатів. Раніше були сумніви щодо роботи над авіаційною угодою ЄС із Катаром і угодою про безвіз.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.