Неділя, 3 Березня, 2024
В КиєвіПодіїСкандал

“Я не хочу, щоб у квартирі жив інвалід”: у Києві герою війни відмовили в оренді житла через бойові травми

У Києві воїну-добровольцю з Грузії, який став на захист України та в боях із окупантами втратив обидві ноги, двічі відмовилися здавати квартиру. Власники житла були проти того, аби там проживала людина з інвалідністю, яка через бойові травми змушена пересуватися на візку.

Про це в Instagram повідомила дружина воїна Катріна Калайтанова. Дописи про відмову в оренді вона публікувала два дні поспіль, передає OBOZ.UA.

Жінка розповіла, що її чоловік воював проти росіян у складі Грузинського національного легіону і втратив обидві кінцівки під час виконання бойових завдань. Тривалий час воїн перебував в реабілітаційному центрі, а зараз він вже звикає до протезів, тож настав час шукати житло. Саме в цей момент подружжя зіткнулося з труднощами.

“Зустрівшись з власником квартири, ми зіткнулися з нелюдом, який сказав моєму чоловікові: “Я не хочу щоб в квартирі жив інвалід”, – написала Катріна.

Вона також опублікувала скриншот листування з ріелторкою. З нього стало відомо, що йдеться про квартиру в ЖК “Нивки-Парк”. Ріелторка також розмовляла з власником і повідомила, що він проти заселення в квартиру воїна з інвалідністю. 

Наступного дня Катріна повідомила, що їм знову відмовили в оренді квартири. Вона також поділилася, що її чоловік, аби нарешті знайти житло, попросив її не казати орендодавцю, що він має ампутацію та пересувається на інвалідному візку.

“Вперше за весь час мій чоловік сказав мені такі страшні слова. Щоб я не казала орендодавцю що він на візку. В мене просто не вкладається в голові. Не вистачає слів. Як?” – написала жінка. 

Ця ситуація викликала великий резонанс серед українців, зокрема в соцмережі Х. “Я не можу це осягнути”, “Це вже неможливі рівні. Власник бездушна істота, яка явно не знайома з правами людини”, “Стало якось дуже огидно і соромно з цієї ситуації”, – писали вони. 

У компанії “ЛУН”, якій належить портал оголошень з продажу, купівлі та оренди житла Rieltor.ua, відреагували на скандал. Там зазначили, що не знають, де саме сімʼя військового знайшла оголошення про оренду, за яким отримала відмову, проте воно було й на їхньому сайті Rieltor.ua. Звідти цю квартиру вже видалили. 

Крім того, “ЛУН” доповнить редакторську політику сайту, аби не допустити таких випадків дискримінації українських героїв та їхніх родин. 

Як повідомляв OBOZ.UA, в Україні виникне проблема із високим рівнем безробіття серед ветеранів. 77,5% опитаних ветеранів відзначили майбутні проблеми з пошуком роботи після повернення з фронту. Це вдвічі більше за середній показник безробіття в країні.

Залишити відповідь