Субота, 2 Березня, 2024
Руzкій мір

Україна: росія свідомо здійснила атаку в День пам’яті жертв Голодомору

Росіяни завдали масованого удару по Україні в той час, коли українці вшановують пам’ять мільйонів жертв радянського терору, передає Польське радіо.

Українці сьогодні, 25 листопада, відзначають День пам’яті жертв Голодомору.

Вночі цього дня росіяни атакували українські міста рекордною кількістю безпілотників. За словами київської влади, ця масована атака не була випадковою. Агресор завдав удару в той час, коли українці вшановують пам’ять мільйонів жертв радянського терору. 

«Понад 70 “шахедів” у День пам’яті жертв Голодомору-геноциду. Свідомий терор. Саме в цей час. Керівництво росії пишається тим, що може вбивати», — відреагував в соцмережах на нічну атаку президент України Володимир Зеленський.

Водночас у спеціальному зверненні він нагадав про трагедію 1930-х років, якої зазнали українці від рук радянських гнобителів.

«День пам’яті жертв голодоморів. Коли ми відчуваємо великий біль і гнів водночас. Від неможливості забути, зрозуміти й тим паче пробачити жахливі злочини геноциду, який пережив український народ у ХХ столітті. Чоловіки, жінки, діти. Мільйони невинних і замордованих. Незлічені та незліченні», — підкреслив український лідер.

Великий Голод охопив Україну в 1932-33 роках. Катастрофа була спровокована комуністичною владою Радянського Союзу. За різними даними, жертвами Голодомору стали від 3 до 10 мільйонів українців.

Європейський парламент 15 грудня 2022 року підтримав резолюцію про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу.

Залишити відповідь