Середа, 6 Грудня, 2023
Політика

Голова ОБСЄ відвідає Донбас для оцінки роботи СММ

Україна є одним з найбільших пріоритетів і одне з головних завдань – врегулювати конфлікт на Сході України в рамках Мінських домовленостей.

Про це під час прес-конференції у Києві заявив діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Україна є нашим одним з найбільших пріоритетів, оскільки вона не тільки знаходиться всередині всіх перемовин і процесів в рамках ОБСЄ, а також безпосередньо в нас є кордон з Україною, ви є нашими сусідами. Тому ми відверто завіряємо про те, що ми дуже сильно і високо зацікавлені в тому, щоб Україна стала безпечною і процвітаючою країною в її міжнародно визнаних кордонах”, – сказав Лайчак.

Глава ОБСЄ зазначив, що цей візит до України є першим візитом його як чинного голови ОБСЄ і це є “як символічно, так і логічно”.

“Хотів би повторити, які є пріоритетні напрямки. Перше – це надати новий стимул процесу політичного врегулювання ситуації, що склалась, за рахунок виконання Мінських домовленостей. Друге – ми маємо акцентувати увагу і зосередити наші зусилля на людях, на цивільному населенні, яке страждає від цього конфлікту. Ми маємо вжити конкретних дій і вчинків для того, щоб полегшити їхнє життя”, – наголосив Лайчак.

Він також подякував за роботу співробітників Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні.

“Місія відіграє дуже важливу роль в процесі стабілізації ситуації. Вони, власне, є нашими вухами та очима на місцях. Саме вони генерують звіти для того, щоб ми мали можливість приймати відповідні політичні рішення”, – додав глава ОБСЄ.

Залишити відповідь