Вівторок, 23 Липня, 2024
Політика

Можемо мати першого президента, який не говорить українською

Кандидат у президенти України Володимир Зеленський може бути першим в історії очільником держави, який не знає української

“Для Ющенка і Кравчука українська була рідною. Із врахуванням бекграунду Порошенка, українська для нього друга рідна – він нею володіє бездоганно. Кучма і Янукович вивчили”, – написала у Facebook блогерка Зоя Казанжи.

Звернула увагу, що англійською з президентів говорить лише Петро Порошенко.

“У Киргизстані всі кандидати на посаду президента країни в обов’язковому порядку здають тести з киргизької мови. Приймає їх Національна комісія з мови. Тестування проходить в 4 етапи: лексика, граматика, письмо; аудіювання; читання; мовлення – і триває десь 2 години. Учасники конкурсу мають набрати не менш як 60 балів – це на оцінку, вище середньої”, – написала вона.

Один із прем’єр-міністрів Фелікс Кулов не зміг претендувати на президентство, бо не знав киргизької.

“А один із кандидатів в президенти Киргизстану, Анвар Артиков, не здав тести і комісія вирішила, що його рівень володіння мовою не відповідає вимогам до кандидатів на цю посаду. Артиков, щоб ви розуміли, узбек за національністю і представляв 800-тисячну узбекську частину громадян Киргизстану (всього в країні 6 мільйонів громадян – станом на 2017 рік). А це – 20 відсотків громадян Киргизстану”, – написала блогерка.

У Киргизстані російська мова – офіційна, але держава захищає національну мову.

“Тому дуже хочу послухати українську Зеленського – і, бажано, не той стьоб, який він використовує, коли зображає меншовартість україномовних”, – підсумувала Казанжи.

Залишити відповідь