Середа, 24 Липня, 2024
Політика

Сенат США підтримав резолюцію проти агресії Росії у Чорному морі

Комітет із питань міжнародних відносин Сенату США розглянув і рекомендував для затвердження резолюцію S. RES. 27 «Щодо заклику забезпечити свободу міжнародної навігації в Чорному морі та скасування проекту газопроводу «Північний потік-2»

Засідання комітету відбулося в середу, повідомляє Укрінформ.

Документ містить низку закликів до адміністрації США, у тому числі щодо взаємодії із союзниками для забезпечення свободи навігації в Чорному й Азовському морях, а також у Керченській протоці. Крім того, законодавча ініціатива вітає посилення присутності НАТО в регіоні й закликає союзників і партнерів у Європі відмовити кораблям російських ВМС у обслуговуванні в їхніх портах.

Члени Сенату також закликають президента США скористатися положеннями закону про оборонний бюджет з метою зміцнення ЗС України та надання їм додаткової підтримки у сфері безпеки й оборони, передусім на морі.

Окремо сенатори висловлюють підтримку резолюції Європарламенту, яка засуджує агресію РФ у Керченській протоці та закликає до скасування «Північного потоку-2» через його загрозу енергетичній безпеці Європи.

Резолюцію було внесено сенатором Джонсоном за підтримки близько семи десятків членів Сенату.

Залишити відповідь