Неділя, 27 Вересня, 2020
novyny.org@gmail.com
InГаджет

Через витік даних користувачів Facebook у США наклали рекордний штраф на соцмережу

Федеральна торгова комісія США ввела нові заходи контролю за дотриманням конфіденційності користувачів Facebook. У разі порушення правил власнику компанії Марку Цукербергу може загрожувати кримінальна відповідальність

Це майже у 20 разів більше, ніж найбільший штраф, будь-коли накладений у світі через посягання на недоторканність приватного життя або безпеку даних, а також одне з найбільших покарань, будь-коли призначених урядом США за будь-яке порушення.

Про це повідомляє Гордон.

Facebook обвинуватили в порушенні наказу ФТК від 2012 року, що виявилося в обмані користувачів і їхній неможливості контролювати конфіденційність інформації.

Американська влада встановила, що Facebook неодноразово використовував налаштування, які давали змогу передавати особисту інформацію користувачів без їхнього відома стороннім додаткам. Окрім того, комісіонери заявили, що соціальна мережа мала справу з додатками, які очевидно порушували політику платформи. Найобурливішим випадком стало потрапляння даних про 87 млн користувачів у компанію Cambridge Analytica, яка намагалася моделювати вподобання користувачів соцмережі, демонструючи їм релевантну політичну рекламу.

ФТК зобов’язала створити незалежний комітет із конфіденційності при раді директорів Facebook, що має обмежити контроль із боку генерального директора компанії Марка Цукерберга за рішеннями, які торкаються осіб користувачів. Членів комітету може звільнити тільки більшість членів ради директорів Facebook. Цукерберг і співробітники, які відповідають за дотримання нових нормативних вимог, повинні будуть подавати у ФТК щоквартальні сертифікати про те, як компанія дотримується програми конфіденційності, а також щорічно проходити сертифікацію. Порушення порядку спричинить персональні адміністративні та кримінальні санкції, попередили в комісії.

Також Facebook буде зобов’язаний повідомляти про будь-які інциденти, за яких могло б бути скомпрометовано дані 500 користувачів або більше.

За введення санкцій і введення нового порядку проголосувало троє членів комісії із п’ятьох. Ще двоє комісіонерів заявили про приватну думку. Вони вважали, що справа проти Facebook має й судову перспективу. 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.