П’ятниця, Листопад 22, 2019
Здоров'я

Супрун розповіла, як правильно схуднути

Якщо є гормональні чи інші фізіологічні порушення — причини набору ваги, то слід усувати передусім їх

Передусім, пише вона на своїй сторінці у Facebook, якщо індекс маси тіла понад 25, варто перевірити хвороби, що супроводжують надмірну вагу. Це — діабет 2 типу, предіабет, дисліпідемії (порушення балансу ліпопротеїнів крові), наявність серцево-судинних хвороб, в т.ч. гіпертензії, серцевої недостатності, синдрому полікістозних яєчників, апное, чоловічого гіпогонадизму (браку статевих гормонів), астми, депресії, безпліддя, остеоартриту, гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.  Потрібно здати аналізи, а лікар на основі клінічного висновку має запропонувати схему схуднення: план здорового харчування, фізичної активності, побудови здорового середовища, що сприяє схудненню, та підвищення освіченості щодо здорового способу життя.

Але це точно не має бути марафон схуднення. При цьому, якщо є гормональні чи інші фізіологічні порушення — причини набору ваги, то слід усувати передусім їх.

Новий раціон мають запропонувати дієтолог чи санолог. От що мають передбачати зміни до раціону:

▪️ Зменшити споживання калорій на 500-700. В окремих випадках, під наглядом лікаря, можна зменшити сильніше.

▪️ Обрати ту дієту, що відповідає вподобанням пацієнтам. І низьковуглеводні, і низькожирові дієти співставно ефективні, проте більш гармонійно — скоротити споживання всього потроху, збільшити споживання овочів та білка, і суттєво скоротити кількість солі в їжі.

▪️ Замінити шкідливі страви на здоровіші. Дієта — це ж не лише капуста і куряче філе без спецій. Худнути має бути приємно.

▪️ До речі, порада, що “снідати обов’язково” не знайшла підтвердження на системному рівні. 

Також тренер та/чи фізіотерапевт мають підібрати для пацієнта план фізичних навантажень.

Залишити відповідь

three × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.