П’ятниця, Листопад 22, 2019
Політика

Європейський Союз створить новий космічний орган оборони

Новий орган оборони керуватиме збройними силами і розроблятиме космічну зброю.

Про це повідомила новопризначена голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, яка раніше обіймала посаду міністра оборони Німеччини, передає Reuters.

Новий орган оборони будуватиметься згідно військового пакту ЄС, підписаного наприкінці 2017 року для інтеграції засобів захисту, розробки новітнього озброєння та сприяння швидкому розгортанню військ.

Забезпечувати ці плани буде бюджет у €13 млрд, запропонований для спільного розвитку і закупівлі зброї. Наразі уряди країн-членів ЄС планують поступово його нарощувати. На переконання деяких з них, поворотною точкою у цьому процесі після багатьох років урізання військових витрат стало захоплення Криму Росією у 2014 році.

«Європейський союз ніколи не буде військовим альянсом. Але держави-члени ЄС багаторазово наголошували, що необхідність спільних закупівель для їхніх збройних сил має надзвичайно важливе значення», — підкреслила Ляєн.

За її словами, ці плани цілком задовольняють військовий блок НАТО, до якого належить більшість держав-членів ЄС. Наразі Вашингтон підтримує ініціативу, проте застерігає від виключення американських компаній з оборонних контрактів.

Особливою сферою військових інновацій ЄС є космос — блок планує спільну розробку засобів оборони за прикладом Китаю, Росії та США, здатних знищувати ворожі ракети та супутники над атмосферою.

Залишити відповідь

two × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.