За рішенням суду, в Генеральній прокуратурі України зареєстрували чотири кримінальні виробництва за фактом незаконного збору і поширення інформації про колишнього президента України, лідера партії “Європейська солідарність” Петра Порошенко. Його адвокати подали заяву про вчинення злочину. Про притягнення до відповідальності завідомо невинного – у зв’язку з поширенням інформації про проект підозри.
Про це повідомляє “Інтерфакс- Україна”.
На прес-конференції у вівторок адвокат Порошенка Ігор Головань висловив думку про те, що інформація про направлений Державним бюро розслідувань до Генпрокуратури проект підозри Порошенка у рамках справи про призначення членів Вищої ради правосуддя є спробою уникнути виконання судового рішення та відповідальності за неправомірні дії.
“Оскільки було таке гучне слово, як “підозра”, то ми поставили питання і сьогодні, буквально кілька годин тому, подали заяву про притягнення до кримінальної відповідальності за притягнення завідомо невинного. Ми вважаємо, що організатором цього був керівник ДБР пан Труба”, – повідомив адвокат.
Він також зазначив, що, окрім звернень до Генпрокуратури, захист Порошенка звертався і до суду.
“Учора ми отримали підтвердження від Генеральної прокуратури України про те, що у виконання рішення Печерського районного суду Києва було зареєстровано кримінальні провадження за фактом можливого порушення таємниці листування і телефонних розмов. розголошення даних досудового розслідування, вчинених посадовими особами ДБР, за фактом можливого отримання неправомірної вигоди керівником ДБР за вплив на ухвалення рішення… за фактом незаконного збирання та поширення Портновим інформації”, – розповів Головань.
Він додав, що захист отримав підтвердження від Генпрокуратури про реєстрацію цих чотирьох кримінальних проваджень.
“Є ще одне провадження, передане до ДБР, стосовно слідчих ДБР за фактом незаконного збирання конфіденційної інформації, її поширення”, – розповів адвокат.
Головань нагадав, що адвокати Порошенка зверталися до ДБР із заявами про закриття кримінальних проваджень.
За його словами, жодних дій із цього приводу ДБР не зробило, у зв’язку з чим захист Порошенка й оскаржив бездіяльність Держбюро в судовому порядку.
“Шевченківський суд 15 листопада ухвалив рішення, яким зобов’язав ДБР наше клопотання розглянути, і за кілька днів з’явилася інформація про проект підозри. Тобто, це банальне бажання уникнути виконання судового рішення і не ухвалювати рішення в цій ситуації по суті”, – підсумував Головань.
Адвокат додав, що інакше слідчим ДБР довелося б коментувати документи, які свідчать про те, що Порошенко не порушував законодавства під час призначення членів Вищої ради правосуддя.
У свою чергу співголова фракції “Європейська солідарність” Артур Герасимов, висловлюючи політичну позицію щодо заяви про підготовлювану підозру Порошенку, сказав: “У п’ятницю в парламенті було проголосовано фактично відставку пана Труби з посади керівника ДБР. І цю конвульсію (проект підозри Порошенка – ІФ) слід розглядати як спробу вимолити у нової влади залишити керівника ДБР на своїй посаді”.