Вівторок, 5 Березня, 2024
Економіка

В Україні спростять ліцензування небанківських фінустанов

Розроблений Національним банком України законопроект про платіжні послуги, що регулює діяльність українського ринку платежів і переказу коштів, крім іншого, передбачає суттєве спрощення ліцензування небанківських фінансових організацій, які перейдуть під контроль НБУ з 1 липня поточного року згідно із законом про “спліт”.

Про це повідомив заступник директора департаменту ліцензування Нацбанку Сергій Савчук.

“Не буде жодного переліцензування на ринку, тобто не буде процедури обов’язкового отримання нової ліцензії. У новому законі буде змінено підхід: якщо зараз у нас ліцензуються фінпослуги, то в новому законі буде ліцензуватися діяльність, приміром діяльність фінкомпанії. Тобто, якщо коло послуг не буде змінюватися, то буде автоматичний перевипуск ліцензій”, – сказав Савчук.

Він зазначив, що відповідно до законопроекту про платіжні послуги мікрокредитні організації зможуть паралельно надавати послуги з переказу коштів на підставі своєї основної ліцензії на кредитування.

“Ми закладаємо в закон про платіжні послуги можливість, що мікрокредитні організації зможуть паралельно надавати послуги з переказу коштів на підставі своєї основної ліцензії на кредитування. Тобто не буде необхідності отримувати додаткову ліцензію, і ми сподіваємося, що цим зніметься багато дублюючих вимог, які на сьогодні мають місце”, – підкреслив заступник директора департаменту ліцензування НБУ.

За підсумками заходу відбулося підписання Кодексу професійної етики щодо врегулювання простроченої заборгованості членами Всеукраїнської асоціації фінансових компаній.

За даними Всеукраїнської асоціації фінансових компаній, таким чином, добропорядні гравці мікрофінансового ринку беруть на себе додаткову відповідальність перед клієнтами, не чекаючи законодавчого унормування вимог діяльності.

Залишити відповідь