Неділя, 5 Квітня, 2020
Економіка

Керівник “Укренерго” повідомив що йде з поста голови правління

Голова НЕК “Укренерго” Всеволод Ковальчук з середи 25 лютого, припиняє виконувати обов’язки голови правління компанії.

Про це він повідомив в соціальній мережі Фейсбук.

“Відсьогодні я припиняю виконувати обов’язки голови правління Укренерго”,- написав Ковальчук .

За його словами, це було дуже не просте рішення, до якого він йшов кілька місяців.

“Понад чотири роки я мав честь керувати системним оператором української енергосистеми, трансформуючи його з типового, хоч і спеціалізованого, українського державного підприємства в сучасну компанію, яка має найближчим часом увійти в велику сім’ю європейських операторів систем передачі”,-уточнив колишній голова правління.

Ковальчук повідомив, що в результаті чотирьох років зусиль, значно зросла продуктивність праці, в рази збільшилася середня заробітна плата персоналу і зараз вона майже вдвічі вища за середню по країні.

Обсяги будівництва і модернізації магістральної мережі, кількість проектів на стадії реалізації – найбільші за всю історію компанії. Аварійність в мережах – найнижча.

“Вже підписані угоди з міжнародними фінансовими організаціями забезпечать ще кілька років гарантованих джерел для інвестицій в подальше оновлення і будівництво. На прозорих і чесних процедурах закупівель зекономлені мільярди гривень. Висока довіра до наших процесів відома у всьому світі – на тендерах Укренерго наразі беруть учать представники десятків країн”, – зазначив він.

За його словами, за реформи в “Укренерго” “доводилось важко боротися”.

“Це була робота під надзвичайним тиском, в умовах постійних спроб дискредитації, бо контролю над оператором системи хочуть усі: кожен виробник, хоч державний, хоч приватний. Імпортери, експортери, інвестори в нові генеруючі потужності, великі промислові споживачі тощо.І щоб долати цей тиск потрібна підтримка і воля. Бажано від тих, хто безпосередньо відповідає за політику в електроенергетичній галузі”, – написав Ковальчук.

За його словами, на рішення залишити посаду, зокрема, вплинула позиція Мінекоенерго, яка блокує роботу компанії, зокрема, її сертифікацію як незалежного оператора за європейськими стандартами.

“На жаль, впродовж тривалого часу робота “Укренерго” блокується діями або бездіяльністю цієї установи, аж до того, що ми змушені були захищати інтереси компанії в судовому порядку.Сертифікація “Укренерго” як незалежного оператора за європейськими стандартами (що є, зокрема, обов’язковою умовою до інтеграції в європейську енергомережу) безпідставно відтермінована на невизначений термін, бо необхідні зміни в законодавство так і не були ініційовані профільним міністерством, незважаючи на наші численні звернення”, – підкреслив він.

Ковальчук уточнив, що наглядова рада ПрАТ «НЕК «Укренерго» відповідно до своїх виключних повноважень минулого тижня розглянула його звернення і прийняла рішення про припинення обов’язків голови правління Компанії.

До моменту завершення конкурсу з відбору нового глави “Укренерго” виконувати обов’язки голови правління буде перший заступник голови правління Володимир Кудрицький.

Залишити відповідь

five × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.