Четвер, 29 Лютого, 2024
Економіка

Опитування “Центру Разумкова”:Створення ринку землі підтримує 21,4% українців

У разі, якби референдум про запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення відбувся найближчим часом, то за створення ринку проголосувало б 21,4% українців. Не підтримують ринок землі 72% українців.

Такі дані наведені в результатах соціологічного опитування “Центру Разумкова”.

Більшість громадян України вважають, що питання запровадження ринку землі та скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення потрібно виносити на всенародний референдум. Такої думки дотримуються 68,9% респондентів.

19,6% опитаних вважають, що це питання не слід виносити на референдум, решта — не визначилися з відповіддю.

Понад три чверті опитаних (76,6%) взяли б участь у такому референдумі, якби він відбувався найближчої до дати опитування неділі. Не взяли б участі 12,8%, а решта опитаних не визначилися з відповіддю.

“Якби подібний референдум відбувся, то абсолютна більшість проголосували б за продовження мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення (64,3% усіх опитаних або 72,0% тих, хто взяв би участь у референдумі). 21,4% з тих, хто взяв би участь у референдумі (або 19,6% серед усіх опитаних) проголосували б за запровадження ринку землі та скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення”,- повідомляють у “Центрі Разумкова”.

Уточнюється, що зешта опитаних не визначилися з відповіддю. 

Так само повідомляється, що підтримка громадянами продовження  мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення дещо зросла за останні чотири місяці: у жовтні 2019р. за продовження мораторію готові були проголосувати 64,4% тих, хто збирався взяти участь у референдумі, а у листопаді 2019р. — 68,3% тих, хто збирався взяти участь у референдумі.

Уточнюється, що відносна більшість громадян (48,5%) підтримують блокування роботи Верховної Ради фракціями “Опозиційна платформа — За життя” та ВО “Батьківщина” з метою не допустити розгляд Закону про ринок землі.

Не підтримують такі дії — чверть опитаних (25,4%). Решта опитаних не цікавляться цим питанням або вагалися з відповіддю

Дослідження проведене соціологічною службою “Центру Разумкова” з 13 по 17 лютого 2020 року. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками.

Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Залишити відповідь