Субота, Липень 20, 2019
ЕкономікаНаука

На дослідження космосу в 2019 році не виділили кошти

Проект закону про космічну діяльність, а також загальнодержавна космічна програма на період 2018-2023 років досі не ухвалені

Відтак, коштів на космічні дослідження на поточний рік з бюджету не виділено, повідомив в інтерв’ю для «ZN.UA» директор Інституту космічних досліджень НАН України Олег Федоров.

За його словам, космічна наука в Україні «виживає за рахунок того, що вдалося заробити на зовнішніх ринках».

Він розповів, що загальнодержавні (національні) космічні програми (всього в Україні виконувалося 5 таких програм) завжди відчували «фінансовий голод» — фінансування, яке виділяється, становило приблизно 30%. Тому і виконувалися не в повному обсязі.

«Так, на останню з таких програм (на період 2013-2017 рр.) було виділено фактично 347 мільйонів ​​гривень з передбачених 1,1 мільярдів гривень. І, мабуть, проблема не тільки в тому, що «державі не потрібен космос», що в бюджеті мало грошей, але і в чомусь іншому»,

Федоров зазначив, що нині космічна програма — це набір або список замовлень директорів підприємств, у відповідному оформленні.

«Уряд розуміє, що на космічну галузь потрібні гроші, але хоче знати, на що конкретно і яким буде результат. Потрібна стратегія — що ми будемо мати в космічній галузі через три роки, через п’ять, десять. Формальні документи є», — сказав він.

Залишити відповідь

4 × two =