Четвер, 25 Квітня, 2024
Політика

Правозахисники вважають, що Денісова використовувала свою посаду у власних інтересах

Ідеться про призначення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від Уповноваженого ВРУ в угоду третім особам. 

Про це повідомляє “Кримська правозахисна група”.

26 липня 2019 року НАБУ спільно із Управлінням спеціальних розслідувань ГПУ оприлюднили записи розмов голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка, які свідчать про використання Уповноваженою Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою своєї посади у власних інтересах, пов’язаних із протоколами Національного агентства з питань запобігання корупції.

“Людмила Денісова подала позов про скасування рішень НАЗК проти неї до ОАСК. Судячи із оприлюднених правоохоронцями записів, Павло Вовк використав цей факт для того, щоб “переконати” омбудсмана допомогти йому провести нові конкурси на членів ВККС та забезпечити перемогу лояльних людей. Людмила Денісова виконала прохання голови ОАСК, тому переможцем конкурсу став Микола Сірош, який попередньо пройшов співбесіду у Павла Вовка. Після цього було звільнено єдиного члена ВККС, який мав підтримку громадськості, – Андрія Козлова, і на його місце оголошено конкурс на 30 липня”, – нагадали правозахисники.

Раніше НАЗК виявило недостовірну інформацію у деклараціях екс-народного депутата, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової за 2015, 2016 та 2017 роки. За даними слідства та як свідчать оприлюднені матеріали негласних слідчих (розшукових) дій, Людмила Денісова в обмін на скасування саме цих протоколів погодилася на таку “схему”.

Правозахисники наголошують, що згідно з законом України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”, Уповноважений має здійснювати свою діяльність незалежно від інших державних органів та посадових осіб. У присязі, порушення якої є підставою для припинення повноважень та звільнення, Уповноважений, заступаючи на цю посаду, присягає “чесно та сумлінно захищати права і свободи людини і громадянина, добросовісно виконувати свої обов’язки, додержуватися Конституції України і законів України та керуватися справедливістю і власною совістю”, зобов’язується “діяти незалежно, неупереджено, в інтересах людини і громадянина”.

“На наш погляд, ситуація, яка зараз склалася у зв’язку із оприлюдненням компрометуючих Людмилу Денісову матеріалів, загрожує незалежності всієї інституції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Нагадаємо, що Офіс Омбудсмана – це декількасот осіб, включно з регіональними представниками, які опікуються широким колом питань, пов’язаних із правозахисною тематикою”, – зазначається у заяві.

Правозахисники вважають, що з метою збереження національної та міжнародної довіри до Офісу Омбудсмана України Людмила Денісова не може далі обіймати посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Тому вони звернулись з такими вимогами до Уповноваженого ВР з прав людини Людмили Денісової.

Зокрема, вимагається скасувати публічний конкурс з добору кандидата для призначення Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, призначений на 30 липня 2019 року. Також наголошується на необхідності відкликати членів ВККС, призначених під тиском. 

У переліку вимог – скасування наказів про звільнення членів ВККС, винесених під тиском та добровільне складання з себе повноваження Уповноваженої Верховної ради України з прав людини.

Правозахисники також звернулись до правоохоронних органів України: відкрити кримінальне провадження та провести незалежне розслідування інформації, яка була оприлюднена НАБУ, щодо ймовірного вчинення Людмилою Денісовою кримінального правопорушення.

Залишити відповідь