Четвер, 28 Травня, 2020
СкандалСуспільство

Адвокат повідомив що за Дубневича внесли 100-мільйонну заставу але нардепа все одно посадили в СІЗО

За народного депутата Ярослава Дубневича внесли 100 мільйонів гривень застави ще до оголошення рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, однак нардепа все одно етапували до Лук’янівського СІЗО.

Про це, сказав “Українській правді” адвокат нардепа Олексій Шевчук.

“Ярослава Дубневича не мали права вчора затримувати, бо за нього до моменту оголошення рішення суду внесли заставу. Ярослав Дубневич ще вчора виконав рішення суду. Учора серйозний злочин вчинили працівники НАБУ. Бо коли у суді їм показали платіжки про внесену заставу, вони взяли людину і повезли в СІЗО. У рішенні суду немає жодного пункту про те, що співробітниками НАБУ дозволено етапувати Дубневича. Також у рішенні немає жодного слова про Лук’янівське СІЗО”, — зазначив адвокат.

За словами Шевчука, заставу вносили 6 і 7 листопада кілька людей. І на момент винесення рішення АП ВАКС за Дубневича внесли 100 мільйонів гривень, що на 10 мільйонів більше суми, яку визначила апеляція.

Він також додав, що 8 листопада до Шевченківського суду уже подали заява про незаконне затримання Дубневича. Шевчук прогнозує, що в понеділок-вівторок буде готове звернення до ЄСПЛ про те, що народного депутата незаконно затримали при наявності діючого запобіжного заходу – застава.   

За словами захисника, він наразі не знає, де перебуває Дубневич, “бо ні в одному пункті рішення суду не написано, де має перебувати Дубневич, і хто його має етапувати”.

Він прогнозує, що його підзахисний може перебувати у Лук’янівському СІЗО, бо ІТТ в Аскольдовому провулку підвідомчий СБУ, ІТТ – підвідомчий будь-кому, доки не винесено рішення суду. Але не виключає, що його клієнт може знайтися і “десь у Хмельницькому”.

Шевчук додав, що вже звернувся до НАБУ з питанням, куди етапували Дубневича.   

Як видомо, апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 7 листопада ухвалила рішення взяти під варту Дубневича.

Депутата Ярослава Дубневича взяли під варту до 31 грудня 2019 року з альтернативою застави в 90 мільйонів гривень.

Залишити відповідь

nine − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.