Субота, 27 Квітня, 2024
АнонсиКультура

Куди піти 6 травня

Світлина від Національна філармонія України.

Концерт Київського камерного оркестру «Вечір серенад»

Серенада – один із найромантичніших старовинних жанрів. Зазвичай це – ліричний музичний твір, який обов’язково комусь присвячений. Серенади відомі від епохи Середньовіччя, коли їх виконували трубадури ввечері або вночі під вікнами коханої. Жанр набув особливого поширення в Італії та Іспанії. Співак сам акомпанував собі на лютні, мандоліні або гітарі. Пізніше серенада увійшла і в оперу. Наприклад, серенада Дон Жуана з однойменної опери Вольфганга Амадея Моцарта, серенада графа з опери «Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні.

Один із найпопулярніших творів Моцарта – «Маленька нічна серенада» для ансамблю із двох скрипок, альта, віолончелі та контрабасу (часто виконується струнним оркестром). Написана у Відні 1787 року, коли Моцарт працював над оперою «Дон Жуан». Але вперше цю серенаду було виконано набагато пізніше.

Чайковський багато в чому продовжував ідеї Моцарта. Майже через століття, 1880 року, Чайковський написав власну «Серенаду для струнного оркестру». У цьому творі «моцартівське» проявляється у відчутті форми, легкості та прозорості фактури. «Серенаду» композитор присвятив німецькому віолончелісту, диригенту, композитору та педагогу Карлу Альбрехту, з яким познайомився у Москві. Цей твір Чайковського став не менш популярним, ніж серенада Моцарта.

Молодший сучасник Чайковського – англієць, скрипаль та композитор, сер Едвард Елгар. Його «Серенада для струнного оркестру» – версія «Трьох п’єс для струнного оркестру» – написана у 1888-1892 роки. Якраз у цей час композитор одружився з письменницею Елліс Робертс, яку дуже любив. І хоча в партитурі немає позначень, але, мабуть, твір присвячено саме їй. Сам автор вважав цю «Серенаду» своїм найкращим твором.

Програма:

В.А.Моцарт – «Маленька нічна серенада», К. 525

Е. Елгар – Серенада для струнного оркестру, тв. 20

П. Чайковський – Серенада для струнного оркестру, тв. 48

Час: 19.00.

Місце: Національна філармонія України (Володимирський узвіз, 2).

Вартість: 70 – 300 грн.

Світлина від Бюро досліджень історії спецслужб.

Засідання 6 травня: Радянські спецслужби

Запрошуємо всіх охочих відвідати відкрите засідання БДІС, на якому виступлять із доповідями студенти КНУ, а також спеціальний гість: кандидат історичних наук, спеціаліст з історії державного терору радянської доби – Роман Подкур.

Головна тема заходу: дослідження матеріалів радянських репресивних органів (спецслужб). Ця тема сьогодні актуальна через розкриття українськими архівами документів КДБ, що робить їх надзвичайно важливими в контексті відновлення історичної пам’яті та протистояння пропаганді РФ.

Час: 19.30.

Місце: Бюро досліджень історії спецслужб (вул. Володимирська, 60), к.333 (Кафедра новітньої історії України) Червоного корпусу КНУ.

Вартість: вхід вільний.

Залишити відповідь